Бандурний відділ

bandurnujЗасновником класу Бандури в Золочівській музичній школі була Марія Феньвеші – це гордість золочівської землі Берегиня української пісні, заслужений працівник культури України, викладач, самодіяльний композитор, засновник капели бандуристок “Червона калина. Марія Феньвеші – основоположник та ініціатор, яка з 1960 по 2005 роки реалізувала себе учитель по класу бандури.  З-під крила маестро вийшла ціла плеяда послідовників, серед яких є заслужені артисти, директори музичних шкіл, артисти філармонії та керівники самодіяльних колективів, викладачі музичних шкіл.

Бандуристи під її керівництвом побували у Швейцарії, Польщі, Німеччині, Бельгії та Росії.

На основі  музичної школи створено шкільний ансамбль  народна капела бандуристок “Червона Калина  і народна капела ” Вишиваночка” .  В 1999 році капела  була нагороджена дипломом вищого ступеня (Гран-прі) на ІV Всеукраїнському фестивалі у м. Дніпропетровську.

2001 рік – ІІ місце у Всеураїнському телевізійному фестивалі “Азовські вітрила”.

2002 рік – ІІІ місце – Всеукраїнський фестиваль “Боромля” м. Суми.

2003 рік – ІІІ місце на міжнародному фестивалі м. Беудзія (Польща).

Ансамбль бандуристів Золочівської музичної школи є активним учасником концертів, які відбуваються на теренах нашого району та за його межами. Колектив є окрасою багатьох ювілейних концертів, святкувань, оглядів та фестивалів.

Неодноразово наші учні брали участь в обласних конкурсах, де займали призові місця.

З 2005 року керівником стала випускниця нашої школи – Вар’янко Ірина Михайлівна. У 2007 році дитячий ансамбль бандуристів нагороджений “Дипломом першого ступеня” за професійний виступ на обласному конкурсі.

grandprixУ 2013 році ансамбль бандуристів Золочівської музичної школи нагороджений диплом «Grand prix» за професійний виступ на обласному конкурсі ансамблів бандуристів серед мистецьких шкіл Львівщини.

22 травня 2016 року в районному Народному домі ім.І.Білозора відбувся ювілейний концерт Народної капели бандуристок «Червона калина» (керівник Ірина Варянко).

За досягнення у розвитку музичного мистецтва, високий художній професійний рівень та активну концертну діяльність 40 років тому ансамблю бандуристів Золочівського районного Народного дому присвоєно почесне звання «Народна капела бандуристок».

kvartetНа бандурному відділі напротязі декількох років існує квартет викладачів відділу у складі Вар’янко І.М.,Гушляк О.А.,Бойко Л.В.,Кульби І.Я. Квартет часто бере участь у конкурсах, які відбуваються у нашому місті.

Відділ гордиться тим, що у ньому навчались:

Підківка Оля (Бордій) – викладач музичної школи у Перемишлянах, тривалий час працювала на посаді директора цієї школи.

homaХома Надія Григорівна (18.03.1952-06.2005 р.)
В 1967р.-закінчила клас бандури(викл.Л.О.Фельвеші)
В 1971р.-закінчила Львівське музучилище.
В 1987р.-Львівську державну консерваторію.
З 1971р.-артистка тріо бандуристок Львівської філармонії.
В складі тріо бандуристок була на гастролях в МНР, Данії, НДР, УНР, Канаді, США, ПНР, Норвегії, Нідерландах, Іспанії.

Лілія Коструба
Народилася в місті Золочів на Львівщині. Закінчила Львівське державне музично-педагогічне училище та Львівську консерваторію ім. М. Лисенка у класі сольного співу доцента Т. Карпатської та камерного співу проф. М. Логойди. З 1990 р. – солістка Львівської філармонії (сопрано).
kostrubaКонцертний репертуар співачки великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно – ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Це музика європейських композиторів доби бароко, віденських класиків, австрійсько-німецьких романтиків, французьких, іспанських, польських, російських композиторів. Всі твори виконує мовою оригіналу. Підготувала понад 20 сольних програм, більшість з яких з успіхом прозвучали в концертних залах Львова та України. Серед них: «Концерт з творів композиторів Іспанії», «Пісні Ф. Шопена», «Романси та арії В. А. Моцарта», «Нев’янучі шедеври Дж. Верді», «Від Моцарта до Брамса», «Славетній Соломії» (присвячена С. Крушельницькій), «Верніться, сни мої прекрасні» (з творів Остапа і Нестора Нижанківських), «Вокальна Франкіана», «Лети, моя пісне» (Львівське ретро), «Осінній вальс» (з творів А.Кос-Анатольського), «Галицький солоспів».

Тривалий час співпрацює з Музично-меморіальним музеєм С. Крушельницької у Львові та Львівським національним музеєм Івана Франка. Л. Коструба є ініціатором та мистецьким координатором багатьох проектів. Завдяки її організаторським здібностям львів’яни вперше мали нагоду познайомитися з мистецтвом Школи українського танцю «Барвінок» з Торонто, виступ якого відбувся 5 серпня 2008 р. в Концертному залі філармонії і був приурочений до 75-ої річниці Голодомору.
До 100-річчя від дня народження А. Кос-Анатольського здійснила комп’ютерний набір і упорядкувала перше нотне видання солоспівів композитора, до якого входять не лише відомі твори, а й ті, що були до цього часу в рукописах. У 2011 році випустила компакт-диск “Осінній вальс” з 18 солоспівів Кос-Анатольського, а також друге нотне видання солоспівів композитора “Мелодії душі”, до якого входять 47 невідомих, що були досі лише в рукописах приватного архіву композитора.

Співачка багато виступає не лише в Україні. Неодноразово брала участь у багатьох концертах і фестивалях за кордоном, з успіхом гастролювала у Швейцарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії:
квітень 1991 – Фестиваль «Музика українського зарубіжжя» (Львів, Україна)
травень 1991 р. – «І Mi?dzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych» (Краків, Польща)
травень 1999, 2000, 2001 – Фестиваль музичного мистецтва “Віртуози” (Львів, Україна)
квітень 1998 , серпень 2003 , травень 2005 – Mi?dzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej (Тарнув, Польща)
червень 2005 – Wielokulturowy Festiwal «Galicja» (Красічин, Польша)
жовтень 2006 – «Фестиваль ретро-пісні ім. Б.Весоловського» (Львів, Україна)
жовтень 2006 – ХІІ Міжнародний фестиваль сучасної музики (Львів, Україна)
грудень 2007, листопад 2008, грудень 2009, грудень 2011 – ХХІ Міжнародний музичний фестиваль ім. А. Кос-Анатольського (Коломия, Україна)
грудень 2008 – Фестиваль класичної та сучасної музики «Класік-модерн» (Хмельницький, Україна).

У 2016 році Лілії КОСТРУБІ присвоєно звання ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ.

deduhДедюх Лариса Віталівна
В 1980-закінчила Золочівську муз.школу.
1984р.-Львівське музичне училище.
В 1989р.-Київську консерваторію.
1982-1992рр.Солістка Кримської філармонії.
1992-1995- навчання в аспірантурі при Національній музичній академії.

Дедюх Л.В.Лауреат Всесвітнього і міжнародного конкурсу – I Премія  – м.Ів.Франківськ,1988р.

Лауреат міжнародного конкурсу -I премія – м.Хмельницький,1995р.

Викладач бандури і співу. Доцент Національної музичної академії України ім.П.Чайковського м.Київ.