Духовий відділ

Навчанню гри на духових інструментах з 1945 року започаткував диригент військового оркестру у місті Золочеві Солодкий Євген Іванович.

Він навчав гри учнів на різних духових інструментах, так як це була база для подальшого вдосконалення у військовому оркестрі. Учнів у ці роки було небагато. Це не був окремо створений відділ духових інструментів, а як оркестровий, тому що вчителі працювали і робили засідання із струнним відділом.

Збільшення набору учнів розпочалось з приходом в школу вчителя по класу кларнета Мидляка Івана Миколайовича і згодом Плахцінського Рішарда Івановича по класу труби.

З 1969 року клас  гри на духових інструментах нараховував понад 40 учнів. Починає працювати духовий оркестр. Збільшення прийому учнів вимагало і збільшення кадрів. У 1972 році на роботу у школу приходить Жежуха Петро Іванович – викладач по класу тромбон. Через два роки направляється на роботу випускник школи Варламов О. О. – викладач по інструменту гобой.

Із збільшенням викладачів починає працювати як окремий відділ, відділ духових інструментів із завідувачем відділу Плахцінським Рішардом Івановичем.

В наступні роки в школі працюють викладачі по класу флейти, ударних інструментів.

На кінець 90-х років відділ нараховував 6 викладачів та близько 90 учнів.

За час роботи викладачів багато учнів продовжували навчання в середніх та вищих музичних навчальних закладах.

Учні духового відділу завжди брали  участь у обласних, всеукраїнських та літературних конкурсах в яких займали призові місця.

На хорошому рівні працював і духовий оркестр під керівництвом Плахцінського Р.І.

На сьогоднішній день відділ подалі працює прищеплюючи учням  любов до музики  і зокрема гри  на духових інструментах та в духовому оркестрі, виступаючи поряд з учнями середніх шкіл міста Золочева.

Відділ гордиться тим, що у ньому навчались:

Меленець Левко – тромбон, викладач музичної академії м. Львів,

Вар’янко Іван – (труба) вчитель  СМШ інтернату м. Львів.

Плахцінський Рішард – (труба) викладач кафедри духових інструментів музичного факультету Тернопільського національного університету,

Прус Василь – (тромбон) симфонічний оркестр філармонії м. Львів,

Ружицький Богдан – диригент військового оркестру м. Золочів,

Дубно Ігор – диригент військового оркестру диригентського факультету університету Львівська політехніка,

Плахцінський Маркіян – (кларнет) симфонічний оркестр національного драмтеатру м. Тернопіль,

Ленько Тарас, Ленько Юрій – (кларнет), Гуляк Богдан (туба) – симфонічний оркестр оперної студії м. Львів,

Гайовий Володимир – (тромбон) викладач музичної школи м. Бібрка,

Савчук Орест – (труба) викладач музичної школи №1 м. Тернопіль,

Жежуха Петро – (тромбон), Мартинюк Богдан – (ударні), Даниленко Ярослав – (туба) – викладачі Золочівської музичної школи.