Народний відділ

3 вересня 1948 року в ЗДМШ відкрився відділ народних інструментів. Його засновником був Олексій Якович Жуков, який відкрив клас акордеона, а згодом — клас баяна і балалайки. В 1959 році в школу прийшла викладати Марія Омелянівна Феньвеші, яка відкрила на відділі клас бандури. Цього ж року, Жуков О.Я. організував оркестр народних інструментів, який нараховував 40 чоловік. В 1960 р. відділ народних інструментів поповнився молодими спеціалістами, серед яких Мельник М.О. та Риндик Е.П., яка в свою чергу, відкрила клас домри.

В 1962-1964 рр. На відділ приходять Греськів Є.І., Гульоватий М.О., Іванина Я.Ф.

1970-1980 рр. відділ очолює Іванина Я.Ф. Під його керівництвом відділ досягає нових успіхів. Так, в 1970 р. учень 4-го класу Мартинюк О. Був відібраний на ІІ-й тур республіканського огляду-конкурсу, де зайняв І-ше місце. За успіхи в роботі викл. Іванина Я.Ф. нагороджений медаллю “За доблесний труд”.

В 1972 р. учень 4-го класу Бойко В. взяв участь у ІІ-му турі республіканського огляду-конкурсу.

В 1981 році уч. 3-го кл. Івасюта Леся зайняла ІІІ-тє місце на обласному огляді-конкурсі.

В 1970 р. створюється ансамбль народних інструментів під керівництвом Іванини Я.Ф. В цьому ж році особливе піднесення ансамблю бандуристів, керівник Феньвеші Л.О., який бере участь в обласних і республіканських конкурсах.

В 1974 р. оркестр народних інструментів очолює Мельник М.О. і в цьому ж році отримує ІІІ-тє місце на обласному огляді-конкурсі.

В 1971 році викладач Мельник М.О. відкриває  клас цимбали, а в 1973 році — клас сопілки.

В 1973 р. на відділ приходять викладачі Павлик В.М., Білий М.С., Федицький Р.В.

В 1977 р.  відкривається клас готово-виборно баяна.

В 1980-1989рр. пожвавлюється робота відділу. Завдяки молодим викладачам Федицькому Р.В., Осташевській Г.П., Осташевському П.Т., Лип’як Г.Я. В 1987 році відділ поповнили Івасюта Л.О. та Федицька Г.І. З 1989 року  оркестр народних інструментів очолив Осташевський П.Т. В 1992 р. оркестр зайняв ІІІ-тє місце на обласному огляді-конкурсі. У 1991р. відділ очолив Павлик В.М.

В 1992 р. учні відділу Іванина Тарас та Павлик Ігор зайняли ІІ-ге місце на обласному огляді-конкурсі.

З 1993 р. заввідділом народного відділу став Осташевський П.Т.

В 1994 р. на обласному огляді-конкурсі учень Павлик І. кл. викладача Павлика В.М. зайняв І-ше місце; виступав у ІІІ-му турі, де здобув грамоту. Учні Грапована І. кл. викладача Лип’як Г.Я. Та Іваніцкий В. кл. викл. Осташевського П.Т. Розділили ІІІ-тє місце. В 1996р. Учень Яворський І. зайняв ІІ-ге місце.

В 1995 р. прийнята на роботу молодий викладач Кісіль Т.В. (Сагата), яка відкриває відділ класу гітари. З 1998р.учениця Четирбук Мар’яна кл.викл. Сагатої Т.В. зайняла ІІІ місце на обласному огляді-конкурсі.

З 2000 р. відділ очолює Осташевська Г.П. На цей час на відділі працює оркестр народних інструментів, ансамбль баяністів.

Нових злетів відділ набуває в 2002 році. ІІ-ге місце на обласному огляді-конкурсі виконавців на народних інструментах зайняв Паславський Володимир (баян) кл. викл. Осташевської Г.П. В цьому ж році ІІ-ге місце на обласному огляді-конкурсі займає оркестр народних інструментів — керівник Осташевський П.Т.

У 2004 році ІІ-ге місце на обласному огляді-конкурсі виконавців на народних інструментах по кл. гітари зайняла Руда Христина кл. викл. Сагата Т.В.

В 2006 році — ІІ-ге місце на огляді-конкурсі виконавців на народних інструментах по кл. баяна зайняв Мединський Юрій кл. викл. Рудої О.О., а в 2008р. – ІІ-ге місце  учениця цього ж викладача Цюпка Надія.

З року в рік зростає професійний рівень оркестру народних інструментів. Його незмінним керівником залишається Осташевський П.Т. У 2008 р. оркестр займає І-ше місце в обласному-огляді-конкурсі і бере участь в заключному турі огляду-конкурсу дитячих оркестрів народних інструментів мистецьких шкіл Львівської області, присвячений Дню матері.

Свою майстерність доводять учні  кл. гітари. Так, учениця Сагатої Т.В. Сербан Олеся займає ІІІ-тє місце у 2008р. та ІІ-ге місце у 2010р на обласному огляді-конкурсі у м. Львові.

У 2010 році народний відділ поповнюється новим викладачем по класу гітари  Рудою Х.Б., бувшою випускницею школи.

Особливим стає 2011 рік. учень школи Чекінда Анатолій кл. викл. Федицького Р.В. (баян) вперше за історію школи дістає гран-прі на обласному конкурсі виконавців на народних інструментах у м. Львові.

Фото викладачів народного відділу

Відділ народних інструментів гордиться тим, що тут навчались:

Мартинюк Олександр — довгі роки керував оркестром Міністерства Внутрішніх справ України;

Курач Володимир — заслужений діяч мистецтв, доцент Національної музичної академії ім. Чайковського.

Курач Юрій — заслужений діяч мистецтв, доцент Національної музичної академії ім. Чайковського.

Філіпчук Роман — диригент Львівської філармонії.

Строчан Стефан — заступник директора музично-драматичного театру м.Рівне.

Григорович Владислав — довгий час заввідділом Львівського музичного училища.

Лученко Олег — викладач Львівської музичної академії.

Черепаха Роман — диригент оркестру  Міністерства Внутрішніх справ України.

Смолин Володимир — соліст Тернопільської філармонії.

Волошин Андрій — провідний спеціаліст  Львівського  будинку народної творчості.

Магера Сергій — володар головних премій 9 престижних міжнародних конкурсів оперних співаків, народний артист України, лауреат Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, з 1998 р. є солістом Національної опери України ім. Т.Шевченка.