Струнний відділ

Струнний відділ Золочівської музичної школи був заснований в 1939 році, в рік, коли відбулося відкриття музичної школи.  Це сприяло народженню нових талантів. Пожвавішало музичне життя району.
Один із перших викладачів по класу скрипки був Меленець Борис Маркович. Це був надзвичайно грамотний музикант та висококультурна і талановита людина. Його діяльність на посту директора музичної школи сприяла піднесенню авторитету музичної школи міста Золочева.
З 1946 по 1973 роки вчителем по скрипці працював Шапіро Яків Матвійович, який був завучем.
А також, вчителем по класу скрипки працювала Острякова Тетяна Тихонівна.
З 1959 року після закінчення Ужгородського музичного училища в школі працює Феньвеші Степан Федорович — тут відкривається нова сторінка в історії струнного відділу.
З 1960 по 2001 р. – С.Феньвеші завідуючий струнним відділом, ведучий педагог, відомий не лише в області, але і за її межами. Феньвеші С.Ф. Виховав цілу плеяду музикантів, якими гордиться Україна. Це С.Бурко, Г.Онуфрик, Г.Меленець, Б.Гупаловський, Н.Стречик та інші.
З 1960 року Степан Федорович відкрив клас віолончелі в Золочівській музичній школі, його найкращі учні по класу віолончелі: Д.Буковська, Орест Кулик стали викладачами музичних шкіл по класу віолончелі.
У 1970 році організував ансамбль скрипалів, яким керував до 2001 року і досягнув великих успіхів. В 1986 р. ансамбль скрипалів під керівництвом Феньвеші С.Ф. Був нагороджений дипломом спілки композиторів за участь в конкурсі  та дипломом ІІІ ступеня на республіканському огляді ансамблів.  Учні Степана Федоровича, які працюють з ним мали щасливу можливість вчитися в нього відданості, любові до своєї професії, педагогічної майстерності і такту.
Викладачем Золочівської музичної школи працював Кіт Василь Григорович — один з перших випускників школи, талановитий музикант, керівник ансаблю “Троїсті музики”.
Дишлева Наталя Валентинівна — випускниця С.Феньвеші, яка всю свою творчу енергію спрямовувала на виховання в дітей любові до мистецтва. Також, на відділі працювали:
Борисюк Л.В. – викладач по кл. віолончелі;
Михайлів М.В. – викладач по кл. скрипки;
Питель О.Д. – викладач по кл. скрипки;
Легоцька Г.Й. – викладач по кл. скрипки;
Ключковська Л.О. – викладач по кл. віолончелі.
Наші випускники — наша гордість.
Яскравою сторінкою з життя нашої школи є наші славні випускники.
Бурко Сергій Іванович — народний артист України, головний диригент всесвітньо відомих “Віртуозів Львова”, який був створений 1994 р., висококваліфікований, талановитий музикант.
Онуфрик Галина Петрівна — завідувач відділенням струнних оркестрових інструментів Дрогобицького музичного училища ім. В.Барвінського, досвідчений і талановитий викладач-методист. В її творчому доробку багато випускників є студентами консерваторій України та за кордоном.
Олег Лучанко — кандидат мистецтвознавства;
Ліля Слюсар — концертмейстр перших скрипок симфонічного оркестру Львівської філармонії.
Галина Меленецьартист оркестру Львівського опери та балету.
Наталя Стречик — артист оркестру Львівського театру опери і балету.
З 2001 року — завідувач струнним відділенням Пинда Ірина Петрівна — викладач-методист з великим педагогічним  стажем. Учні Пинди І.П. Неодноразово перемагали на обласних оглядах-конкурсах учнів старших класів: Туз Г., Болкутович А., Штойц Н.,  Ониськів О., Галуцька М., Сембай В., Павлюк Ю, Сеньків Н., Петрівська М.

Пинда І.П. вела ансамбль учнів молодших класів, який в 1990 р. на республіканському конкурсі ансамблевого музикування за високий професійний рівень був удостоєний диплома ІІ ступенів, а учні нагороджені путівкою в табір.
На відділі працює 11 викладачів, висококваліфікованих спеціалістів, які люблять свою роботу, вносять вагомий внесок в культурний розвиток міста, району. Успішно продовжує роботу Феньвеші С.Ф.
Викладач Ониськів Г.Г. мала прекрасні здобутки, була добросовісним та старанним  викладачем, людина надзвичайно відповідальна в роботі, її учні — переможці обласних конкурсів: Заяць Л., Вільчинський Д.
Смерека І.Є. – висококваліфікований музикант, працьовитий творчий викладач, маєх гарні здобутки в роботі, керівник ансамблю скрипалів та ансамблю тріо викладачів.
Пасічник Н.М. – талановитий перспективний викладач, має учнів — переможців конкурсу: Новак О., Гнатенко Х. – студенти Львівської музичної академії ім. Лисенка.
Сембай Н.Д. – молодий старанний викладач, має хороші здобутки. Учні Пшанська Г. Та Безпалько Н. – переможці обласного конкурсу. Людина зацікавлена, творча.
Кіт М.В. – талановитий музикант, керівник ансамблю троїстих музик. Учениця Пасічник Н.М. – переможниця обласного конкурсу учнів старших класів.
Успішно працюють на відділі: Ленько А.С., Савчук Л.Я., Городиловська С.Я.
Гордістю відділу є  тріо викладачів “Три настрої” у складі: Смереки І.Є., Сембай Н.Д., Коваль В. Б., які регулярно беруть участь в концертах району, мають різноманітний репертуар. На відділі успішно працює камерний оркестр, керівником якого є Мельник М.О. Редактором стінгазети відділу є Смереки І.Є., яка добросовісно виконує свої обов’язки.
Дякуючи старанням і педагогічному таланту наших викладачів, відділ має набори, постійно відбуваються концерти: новорічні концерти для батьків, різдвяні концерти-вітання по організаціях району, свято першокласника, концерти до свята матері, концерти-звіти відділу та класу окремих викладачів.
На струнному відділі відбувалися такі концерт: “Останній експромт”, «Листопад мелодій», «Музика зимової віхоли», «Весна сплела нам свят віночок», в якому взяли участь кращі учні-солісти, прозвучали цікаві ансамблеві номери. В концерті звучали твори композиторів-класиків, твори українських авторів та українські народні пісні. Сценаристом концертів є Сембай Н.Д. Прекрасні ансамблеві прозвучали учнів класу викладачів Пинда І.П., Смерека І.Є., Сембай Н.Д., Пасічник Н.М..