Теоретичний відділ

З 1939 року, у на той час щойно відкритій Золочівській музичній школі, уроки сольфеджіо вів Нужний В. У 1949 році в школу прийшла випускниця Львівського музичного училища Варламова Жанна Петрівна, яка заснувала музично-теоретичний відділ. Перші  випускники – викладачі теоретичних дисциплін : Карпенко Ліля –  працює в Луцькому музичному училищі, Ковалик Галина – у Львівській школі інтернаті ім. С. Крушельницької.

В 1970-1992 роках відділ очолює Паршина Єва Григорівна, викладач сольфеджіо.

В 1963-1991 роках викладає музичну літературу Мартин Василь Іванович. Згодом він став директором школи, якою керував протягом 15-ти років. не залишаючи педагогічної роботи.

З 1972 року відділ поповнюється новими викладачами: Копій З.С., Галінзовська Л. А. , Толмачова І.. У 80-ті , 90-ті роки приходять Пшанська Л.Д. Приткова В.О. ,Сердюк О.Ю, Баблик Л.Б. .Рижа М.Д., Мартинюк Г.В., Михайлюк Л.В., Довгань І.Г.

Учні школи беруть участь у обласних музично-теоретичних олімпіадах. Так в 1976 році учениця Маланюк Н. зайняла ІІІ місце, а в 1979 році учениця Шустовськам І. – ІІ місце.

З 1993 року теоретичний відділ очолює Сердюк О.Ю. Щороку проводяться шкільні олімпіади з сольфеджіо та музичної літератури. Учні виборюють призові місця  на обласних теоретичних олімпіадах: у 1999 році учениця Сердюк О.Ю.  – І місце,  у 203 році учениця Новак О. – ІІ місце, а Жук М, – ІІ місце. Кращі учні продовжили навчання в спеціальних музичних закладах.  Бель Юрій закінчив історико-теоретичний відділ Київської, а Ірина Романюк – Харківської консерваторій.

Невід’ємною частиною музичного виховання завжди був хоровий спів.

Учнівським хором ДМШ керували: Пиндик Е.П., Копій З. С, Рижа М.Д., Мартинюк Г.В. У 1992 році на обласному конкурсі шкільних хорів, присвяченому 150- річчю від дня народження М, Лисенка, хор під керівництвом Копій З.С. зайняв ІІ місце. Зараз хором керує  Весна І.З.

Викладачі відділу постійно виступали з мистецькими лекціями в навчальних закладах міста і району.

В школах проводять музичні вечори, за участю учнів та викладачів інструментальних відділі, присвячені творчості видатних митців України і Європи: “Леся Українка і музика”,  “Музичний світ великого Каменяра”, “Музика в житті Т.Г. Шевченка”, “Пісня буде поміж нас” – пам’яті В. Івасюка,  “Західноукраїнський романс”, “Березовський” ,”Світло музики Моцарта”,   “Сонце української музики”, – з нагоди ювілеїв М, Лисенка та ін. Деякі з них були показані по місцевому телебаченню.

В 1994 році відбулась перша музична вистава “Українські вечорниці”. З того часу на сцені школи йшли народні вистави в музичному супроводі: “Коза”, “Маланка”, сцени з опер М. Лисенка “Наталка-Полтавка”, “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, К. Стецька – “Івасик Телесик”,  ” Лисичка, котик і півник” С. Гулак-Артемівського   “Запорожець за Дунаєм”, уривки з п’єс “Ніч перед Різдвом” , ” Сватання на Гончарівці” . Учні інсценували музику з балетів “Спляча красуня” П. Чайковського, “Попелюшка” С. Прокоф’єва,  “Кармен – сюїта” Р. Щедріна.

Залишаються доброю традицією поїздки з учнями до оперного театру.

Зараз у відділі працює сім викладачів, майже всі випускники Золочівської державної музичної школи.

Відділ гордиться тим, що у ньому навчались:

Карпенко Ліля –  працює в Луцькому музичному училищі,

Ковалик Галина – працює у Львівській школі інтернаті ім. С. Крушельницької.