Учні музичної школи виступили на фестивалі в Чехії

15-16 червня у Чехії, в області Лєскова – Вельке Карловіце, проходив Фестиваль української культури – 2013, під гаслом «Прийдіть і впізнаєте українське».
На даний фестиваль було запрошено делегацію із України, у складі якої були золочів’яни, зокрема: квартет «Пори року» (керівник Ірина Весна),  народна капела бандуристок «Червона калина» (керівник Ірина Варянко), поет-пісняр Ігор Войтович, соліст Микола Решітник, дитячий церковний хор храму Миколая Чарнецького (керівник Лілія Венгер), танцювальний колектив «Перлина» (керівник Наталія Рибка), ансамбль «Древо» (керівник Ольга Чепелюк) та учні Золочівської музичної школи баяніст Назар Ліщук (клас викладача Романа Федицького) та скрипалька Мар’яна Петрівська (клас викладача Ірини Пинди). Представили свою творчість художники Віталій Гайдар та Галина Гевко. Також від України на фестивалі виступив інструментальний ансамбль «Рапсодія» із Ужгорода.
Чехію на фестивалі представив фольклорний колектив «Сударушка» з міста Брно.
Очолив золочівську делегацію, о. Михайло Сукмановський, який зазначив, що такі фестивалі потрібні для того, щоб Європа пізнала культуру та звичаї українського народу.

Chehija (1)Chehija (2)Chehija (4)Chehija (3)

Слід відмітити, що концертна програма фестивалю складалася із двох частини, і українська делегація представляла її більшу частину. Українці показали на фестивалі 3-ох годинну концертну програму. Яскраві барвисті костюми наших виконавців майоріли на сцені фестивалю. Один колектив змінював інший. Танець плавно переходив у пісню, а пісня звучала на всі гори Бескиди. Ведучою програми золочівських колективів була Ірина Весна. Відвідувачі фестивалю на належному рівні оцінили наших краян та нагородили щирими оплесками та вигуками «Браво!».

Частували на фестивалі гостей українськими стравами. Чоловіча половина золочівської делегації приготувала справжній козацький  куліш,  а жіноча половина делегації частувала усіх бажаючих смачним українським борщем.
Кульмінацією суботнього фестивалю було запалення ватри.
Організував Фестиваль української культури – 2013 у Чехії Ярослав Шаталін.

19 Червня, 2013